The HLV70030C1 is a model from one of Huibolong’s range of LED Drivers.
This model gives a 30w LED output.
It’s shape and size is the same of many circular halogen transformers.
We can see these being hugely popular as we advance into the LED era.
SaveMyLight is the only retailer of these LED drivers.
Model: HLV70030C1
Primary: 220 – 240v 50Hz 0.18A
Secondary: 30 – 45v 700mA
No load voltage: 57v
Output: 21 – 30w
Dimmable: No
EN61347-2-13, EN61347-1, EN55015, EN61000-3-2, EN61000-3-3, EN61547
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 30 mm |