The HLVA0050TD is from Huibolong’s latest range of dimmable LED Drivers.
This model has a 50w LED output.
SaveMyLight is the only retailer of these LED drivers.
Model: HLVA0050TD
Primary: 220 – 240v 50Hz 0.26A
Secondary: 45 – 50v 1000mA
Output: 45 – 50w
Dimmable: Yes
| Weight | 0.18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 159 × 44 × 29 mm |